Dizy le Gros

Zaterdag 3 mei de 1e Midfondvlucht van dit jaar vanuit Dizy le Gros over een afstand van 368 km.

Wederom bijna alle duiven mee gedaan, dit waren er deze keer 50, en wel 21 doffers en 29 duivinnen. Donderdagavond reeds ingekorfd en op dat moment waren de voorspellingen voor het weer niet al te best. Boven België zouden buien ontstaan waar de duiven het heel moeilijk mee zouden krijgen. En zo gebeurde het ook.

De duiven werden dit keer op tijd gelost en wel om 7.50. Langer wachten was helaas niet mogelijk omdat de eerste onweersbuien zich reeds aankondigden ten zuiden van de losplaats. Het vertrek bleek best goed te zijn, dit ook met een Zuiden wind. Maar op de radar was toen al te zien dat het boven België en Zuid Limburg niet makkelijk zou worden. En zo verliep het concours ook.

De 1e duif was dit keer de 22-8162056, zij werd geconstateerd om 12.47,06, direct gevolgd op 2 seconden door de 22-8161984, beide duivinnen die de voorgaande jaren de nodige kopprijzen hebben gevlogen. Daarna kwamen de duiven wel redelijk terug maar voor een Midfondvlucht met een afstand van 368 km niet vlot genoeg. Met name de jaarling duiven hadden het moeilijk op deze zaterdag.

Achteraf bleek dan onze eerste 2 duiven best hele vroege duiven waren. In de gehele afdeling tegen 17.958 duiven stonden ze op plek 22 en 23. Dat is best knap. In de vereniging hadden we de 2e en 3e plek (zie uitslag). De 1e plek was dit keer voor de Comb. Oude Lashof. Frans en Riet gefeliciteerd, knappe prestatie.

De 1e plek in het Rayon tegen 2358 duiven was wederom voor Wim Willemsen uit Hengelo. Nu al 3 weken achter elkaar CC winnaar. Wel mooi om te horen dan de 1e duif van deze week, dezelfde was dan die van vorige week, en dat die voor 50% afkomstig is van onze duiven. Wim heeft best veel duiven bij ons aangeschaft en dan is het altijd mooi te horen dat die het bij een andere liefhebber ook goed doen. Wim Proficiat. Zeer bijzonder nu al 3 Rayon overwinningen.

Bij ons in de vereniging stond het concours bijna een uur open, dat is veel te lang voor een Midfondvlucht. Maar ook dat soort vluchten zijn er elk jaar. We hadden wel een best hoog prijs percentage van 66%, dat wil zeggen 33 van de 50 duiven in de prijs.

Komende week gaan de duiven naar Chalons en Champagne over een afstand van 419 km. Het is nog maar de 5e vlucht en dan al zo’n afstand. En elke week ook nog weer een Noord of Oosten wind waar de duiven tegen in moeten. Al met al hele zware omstandigheden.

Succes allen en tot volgende week.

Bladwijzer de permalink.

Reacties zijn gesloten.